Торговельні ваги

размещено в: Блог | 0

Як вибрати торговельні ваги? Таке питання дуже часто собі ставлять не лише власники магазинів, а й ті підприємці та фермери, які продають на ринку овочі, фрукти, рибу, м’ясо, крупи та інший ваговий товар.

Це питання дійсно дуже важливе, оскільки від правильного вибору торгової ваги залежить не тільки зручність і простота зважування та відпустки вагового товару, а й рентабельність самого бізнесу, оскільки від точності проведеного зважування на пряму залежить розмір прибутку.

Як правильно вибрати торговельні ваги для проведення торгових операцій і зважування вагового товару в магазинах і на ринках?

Насамперед, роблячи свій вибір необхідно враховувати функціональні можливості та технічні характеристики цього вагового обладнання.

Сьогодні електронні торгові ваги представлені в нашому інтернет-маркеті в широкому асортименті, що дає можливість вибрати найбільш оптимальний варіант вагового обладнання для успішного ведення торгівлі з урахуванням особливостей товарної групи та умов використання ваг.

Роблячи вибір між кількома моделями торгових ваг завжди необхідно знати та враховувати функціональні можливості. Оскільки від того, наскільки функціональні ваші ваги залежить їх швидкодія, точність зважування та час, витрачений на зважування товару та відпустку покупців.

Чим ширші функціональні можливості ваг, тим менша ймовірність черги та повна відсутність невдоволення з боку покупців.

Таким чином, завдяки правильно вибраним торговим вагам можна не тільки оптимізувати роботу продавця, а й надати високий рівень сервісу своїм покупцям.

Функціональні можливості

Кожна модель торгової ваги оснащена своїми, індивідуальними функціональними можливостями, проте є базові функції, які закладені в кожній вазі і є дуже важливими для успішної торгівлі.

  1. Компенсація ваги, функція тарування

Ця функція дуже важлива, насамперед оскільки багато продуктів харчування продається в тарі, коробочках, кошиках, пластиковій та паперовій тарі.

Така упаковка вагового товару призначена для зручності покупця, а її вага не повинна враховуватися під час проведення зважування. Іншими словами, покупець не повинен платити за тару та відняти її від вартості товару та допомагає функція тарування.

Завдяки функції компенсації ваги, ваші покупці сплачуватимуть реальну вартість за точною вагою товару і не сплачуватимуть вагу тари.

  1. Програмування, функція пам’яті

Програмування торгових ваг дозволяє занести на згадку до 99 товарів, а також можна налаштувати швидкий доступ до 9 товарів, що найбільше продаються, що дозволяє оптимізувати і прискорити процес відпуску товару, зменшуючи ймовірність потенційного виникнення черги в магазині.

На корпусі торгової ваги є спеціальні кнопки, які дають можливість запрограмувати кожен товар окремим кодом, вносити в пам’ять його вартість за 1 кілограм.

  1. Розрахунок здачі

Функція розрахунку здавання дає можливість запровадити суму, отриману продавцем від покупця, і відняти з неї вартість зваженого товару, що дозволяє легко і швидко визначити у автоматичному режимі суму здавання.

  1. Підсумовування результатів зважування

Функція підсумовування результатів зважування та вартості товарів є однією з найважливіших та корисних як при продажу розважних продуктів харчування в магазині та на ринку.

Головна особливість цієї функції полягає в тому, що навіть при зважуванні різних за вартістю товарів ваги будуть проводити автоматичне підсумовування отриманих результатів і після того, як всі продукти для покупця будуть зважені, буде виведено загальну вартість покупки.

Так само можна проводити підсумовування результатів зважування за кількістю кілограм.

  1. Цифрова клавіатура

Електронні торгові ваги оснащені зручною цифровою клавіатурою, яка дає можливість досить просто проводити керування та використовувати ті функціональні можливості, які закладені у кнопках.

Розташування клавіатури на корпусі ваг, а також розташування кнопок та їх поділ за функціональними можливостями, також кардинально впливатиме на ергономіку та рівень зручності роботи продавця при зважуванні розважних продуктів харчування.

  1. Виведення результатів зважування

Інформація про результати проведеного зважування, вартість товару та суму купівлі виводиться на екран табло.

Залежно від обраної моделі табло може бути розміщене на стійкі або на корпусі ваг, але і в тому і в іншому випадку дисплей буде двостороннім, що дає можливість показати результат як для продавця, так і для покупця, що значно покращує взаємодію між продавцем та покупцем створюючи з-поміж них атмосферу довіри.

Залежно від моделі торгових ваг дисплей може бути рідкокристалічним або світлодіодним. При цьому рідкокристалічне табло споживає набагато менше електроенергії, але при цьому гірше працює в морозну погоду, а монітор зі світлодіодною індикацією яскравіший і може бути як одноколірним, так і багатобарвним.

Технічні характеристики

  1. Підсвічування дисплея

Дисплей на торгових вагах оснащений яскравим підсвічуванням, яке дає можливість чітко бачити результати проведеного зважування навіть у приміщеннях з поганим рівнем освітлення або ж на вулиці у вечірній чи нічний час доби.

  1. Живлення ваг

Живлення торгової ваги здійснюється від мережі та від вбудованого акумулятора, що дає можливість використовувати це обладнання не тільки в магазинах, але і для проведення виносної торгівлі, і для продажу розважних продуктів харчування на ринку.

Акумулятор досить довго здатний утримувати заряд і не вимагає частої підзарядки. Таким чином, торгові ваги можуть, залежно від обраної моделі, працювати автономно протягом 50 годин.

  1. Вагова платформа

Вагова платформа електронних торгових ваг для продажу продуктів зроблена з нержавіючої харчової сталі.

Для зручності продажу розважальних продуктів, які мають круглу форму і можуть скотитися при зважуванні, платформа ваг оснащується спеціальними відгинами і бортиками, а при продажу спецій, і продуктів з підвищеним рівнем вологості використовуються ваги з підвісною чашею.

Орієнтуючись на функціональні можливості та технічні характеристики, ви зможете правильно вибрати електронні торгові ваги для продажу вагових продуктів харчування в магазинах та при проведенні виносної торгівлі на ринках.

Межа зважування

Роблячи вибір електронних торгових терезів важливо враховувати максимальну межу допустимого зважування.

Параметр робочого навантаження важливо враховувати з точки зору максимальної ваги, яку ви зважуєте на вагах і, звичайно ж, найбільша межа зважування повинна перевищувати цей показник, щоб при зважуванні не було допущено перевантаження, яке може стати причиною поломки вагового обладнання.

У той же час, роблячи вибір ваг за параметром найбільшого робочого навантаження, важливо розуміти, що найбільша межа зменшує точність зважування.

Таким чином, чим менша найбільша межа зважування, тим вище дискретність, точність зважування і навпаки, чим вище робоче навантаження, тим менша точність.

Тому, вбираючи торгові ваги за параметром найбільшої межі зважування, краще вибрати модель із запасом, але невеликим і тому не потрібно купувати ваги з робочим навантаженням в 40 кг, якщо максимально зважуєте не більше 3 кілограм. У такому разі краще купити торгові ваги з найбільшою межею зважування 6 кілограмів, які забезпечать точне зважування і при цьому застрахують від можливого перевантаження.