Тензодатчики

размещено в: Блог | 0

Тензодатчики для електронних ваг, дозуючого та вимірювального обладнання продаємо недорого з доставкою та гарантією від виробника, що дозволяє повною мірою забезпечити високу якість тензометричних датчиків, а також надійність та довговічність при експлуатації.

Тензодатчики створені для надточного вимірювання одержуваного навантаження впливу на вантажоприймальну поверхню, що вимірюється, платформу або робочий вузол.

Конструкція тензодатчика

Завдяки своїй компактній конструкції та невеликим розмірам тензодатчик досить просто встановлюється та адаптується до всіх вимірювальних приладів, дозуючого обладнання або до електронних ваг.

Зовнішня форма та конструкція тензометричного датчика залежить насамперед від сфери використання та від обладнання, на яке датчик монтуватиметься.

Таким чином тензометричні датчики за своєю формою можуть бути:

 • Консольного типу
 • S-подібного типу
 • Мембранного типу
 • Балочного типу
 • Натяжного типу
 • Одноточкового типу

В електронних вагах та вимірювальному обладнанні тензодатчики використовуються для правильного та надточного визначення маси вантажу та безумовно є найважливішим елементом конструкції.

Якість тензометричного датчика та його клас багато в чому і визначає те, наскільки швидко і точно буде проведено зважування та визначено вагу вантажу.

Принцип роботи тензодатчика

Принцип роботи тензометричних датчиків в електронних вагах досить простий. При дії маси вантажу на вантажоприймальну платформу, під якою вмонтовано тензодатчик, відбувається певний механічний тиск, яке розмір і враховується датчиком.

Показники величини тиску перетворюються на певний цифровий сигнал, який передається на ваговий індикатор, проходить обробку та відображається у вигляді цифр на табло.

При цьому вага може бути відображена в будь-яких одиницях вимірювання, які будуть зручнішими для користувача.

Працюючи з ваговимірювальним обладнанням, тензометричний датчик виступає в ролі надточного елемента вимірювання сили, який необхідний для правильного визначення сили деформації.

Клас захисту тензодатчиків

Завдяки високому класу захисту тензометричні датчики можуть бути встановлені та успішно використовуються навіть на вимірювальному та ваговому обладнанні, яке використовується у складних кліматичних умовах за низьких та високих температур, у приміщеннях та на вулиці при високому рівні вологості чи запиленості.

Функціональні характеристики тензодатчика

Роблячи вибір тензодатчика, необхідно перш за все враховувати такі функціональні характеристики як:

 1. Клас точності тензодатчика.

Сьогодні в електронних терезах використовуються тензометричні датчики з досить широким діапазоном класу точності від D1 до C6. Але найчастіше ваги комплектуються тензометричними датчиками з класом точності рівним C3.

Клас точності визначає шкалу дискретності і в той же час кардинально впливає на вартість тензометричного датчика, тому дуже важливо враховувати не тільки максимальну, а й мінімальну межу зважування, а також оптимальний крок дискретності звіту.

 1. Матеріал корпусу тензодатчика

Матеріал корпусу тензометричного датчика визначає клас захисту та рівень довговічності експлуатації, саме тому набагато вигідніше придбати тензодатчик у корпусі з легованої або нержавіючої сталі.

 1. Найбільша межа зважування.

Роблячи вибір між моделями тензодатчика важливо враховувати і той факт, що незважаючи на захист від перевантаження, краще, щоб допустиме навантаження перевищувало найбільшу межу зважування електронних ваг.

Якщо знехтувати цим параметром, можна не тільки допустити перевантаження і вивести з ладу обладнання, але банально, отримувати в процесі використання ваг не зовсім точні результати при зважуванні найбільш важких по питомій масі вантажів.

Де використовуються тензодатчики

Сьогодні, сфера застосування тензометричних датчиків досить широка, і вони успішно використовуються не електронних платформних і товарних вагах в системах дозування, а також в бункерному обладнанні та в інших вимірювальних агрегатах, де при експлуатації важлива максимальна точність зважування.

Залежно від функціональних можливостей та технічно-експлуатаційних характеристик тензометричні датчики встановлюються у вузли автомобільних та вагонних електричних ваг у кількості від 4 до 8 штук, що дозволяє проводити зважування вантажу до 100 тон.

Монтаж тензодатчиків на залізничні та автомобільні ваги проводиться з використанням спеціалізованих кріпильних механізмів, сполучних коробок та тензометричних кабелів, що повною мірою забезпечують надійність з’єднань та правильність у роботі обладнання.

Експлуатаційні можливості тензодатчика

При експлуатації сучасні тензометричні датчики відрізняються:

 • високим рівнем точності зважування
 • високим рівнем точності вимірювання
 • стійкістю до перепадів температури
 • стійкістю до впливу пилу і вологи
 • стійкістю до великих динамічних навантажень
 • опцією проведення калібрування
 • широтою вибору конструкції.
 • рівнем стабільності та надійності в роботі

Як вибрати тензодатчик

Якщо ви не можете самостійно зробити вибір тензометричного датчика, до вашого ваговимірювального або дозуючого обладнання, консультанти нашого інтернет-магазину завжди готові прийти до вас на допомогу та зуміють підібрати найбільш оптимальний варіант з урахуванням співвідношення ефективності в експлуатації , ціни та якості.

У нашому інтернет-магазині тензометричні датчики продаються за цінами та з гарантією заводів виробників.

У нас ви зможете недорого купити тензодатчики ціна знижена, проходить акція, оплата безготівковим розрахунком та післяплатою, доставка по Україні.