Сканери штрих-коду

размещено в: Блог | 0

Сканер штрих-коду – це прилад, призначений для проведення сканування штрих-кодів товарів з подальшим декодуванням у цифровий сигнал.

Інформація, отримана під час сканування, передається сканером на керуючий пристрій, в якості якого може бути POS комп’ютер, ноутбук або планшет, а також транспортний або мобільний термінал зберігання та аналізу даних про товар.

За допомогою сканера, що зчитує штрих-коди, можна не тільки організувати відпуск товару в магазині, але й одночасно налаштувати та спростити систему обліку товарних залишків у магазині або на складі.

Функціональні можливості сканера штрих-коду

Виконати це непросте завдання сканер зчитування штрих-кодів зможе завдяки широкому набір функціональних можливостей, до яких необхідно перш за все віднести розпізнавання та читання одновимірних 1D і двовимірних 2D штрих-кодів.

Дуже важлива і опція розпізнавання текстів на етикетках, проведення сканування фотографій, цифрових підписів і сертифікатів.

Просканована інформація автоматично перетворюється на необхідний формат для передачі на ноутбук або комп’ютер у пам’яті якого зберігається база товарних даних.

Завдяки багатозадачності та широті застосування сканери штрих-коду відрізняються рядом модифікацій та спеціалізованих конфігурацій.

Сканери штрих коду, перш за все, відрізняються за методом сканування, а також за сферою застосування, швидкістю проведення декодування, способом встановлення та експлуатації.

Функціональні можливості та спосіб експлуатації кардинально впливає на вартість сканерів.

Ручні сканери зчитування штрих-коду

Так, найдешевшими, найпростішими у використанні і тому найбільш поширеними є провідні ручні сканери штрих-коду, які найчастіше використовуються при не найвищій прохідності покупцями каси, тобто для невеликих продуктових магазинів.

Проекційні сканери зчитування штрих-коду

Сканери штрих-кодів проекційного типу розміщення відрізняються високою швидкістю декодування та максимально широким кутом захоплення зони візуального зчитування.

Проекційні сканери штрих-кодів найчастіше розміщуються стаціонарно на касі магазину, проте при необхідності це обладнання також може використовуватися продавцем і в ручному режимі.

Стаціонарні сканери зчитування штрих коду

Стаціонарні сканери штрих коду за методом розміщення є вбудованими, тому вони широко застосовуються насамперед у торгових мережах з великою прохідністю та високим рівнем потоку відвідувачів.

Сканери стаціонарного типу, як правило, оснащені одночасно двома скануючими вікнами великого розміру, а також відрізняються максимально високою швидкість проведення декодування, що дає можливість максимально швидко проводити обслуговування покупців на касі.

Бездротові сканери зчитування штрих коду

Бездротові сканери для зчитування штрих-кодів завдяки своїм особливим експлуатаційним можливостям найчастіше використовуються не тільки в торгівлі, а й на виробництві, в логістичних центрах і на складах, оскільки мобільність зчитувального обладнання буде максимально важливою і дозволить повною мірою оптимізувати та прискорити прийом та відпустку. товарів, на яких нанесений штрих-код.

Головна відмінність сканерів полягає в мобільності переміщення та автономності роботи завдяки акумулятору, оскільки дротові сканери завжди будуть менш мобільними через обмеження завдовжки з’єднувального кабелю.

У свою чергу, бездротові сканери зчитування штрих-кодів забезпечують максимальну свободу для переміщення по території складу, виробничого приміщення або логістичного центру.

Робота сканера в автономному режимі забезпечена вбудованим і акумулятором, що перезаряджається, але якщо вчасно проводити зарядку, то обмежень в експлуатації не буде, і ви зможете в повному обсязі використовувати бездротовий сканер на протязі всього робочого дня.

Бездротові сканери в залежності від вибраної моделі можуть бути оснащені Bluetooth радіосканером, сканери пам’яті або сканери-кільце.

Говорячи про варіативність сучасних сканерів штрих-кодів необхідно відзначити широту функціональних можливостей та технічних характеристик обладнання

Ці характеристики обов’язково важливо враховувати, як якщо ви вибираєте сканер для експлуатації в торговому магазині, так і звичайно ж в тому випадку якщо обладнання буде використовуватися на виробництві, логістичних центрах і складах.

Як вибрати сканер штрих-коду

Вибираючи сканер, необхідно звернути особливу увагу на технологію та метод проведення сканування, а також типи аналізованих штрих-кодів.

Так існують сканери, розроблені для зчитування тільки 1D штрих-кодів та 2D штрих-кодів

1D лінійні сканери штрих-кодів за своєю конструкцією, складаються з двох паралельних смуг, розміщених в одну лінію.

2D сканери штрих-кодів при зчитуванні використовують одночасно два вимірювання для сканування зображення QR-коду та 1D-коду що дає можливість за короткий термін отримати в рази більше інформації.

Стаціонарні, ручні провідні та бездротові 1D та 2D сканери штрих-коду продаємо недорого за безготівковим розрахунком та післяплатою з доставкою у всі міста, села та селища України.