Акумулятори GEL

размещено в: Блог | 0

Герметизовані необслуговувані свинцево-кислотні акумулятори GEL мають цілу низку важливих переваг і є найбільш ефективними в порівнянні з іншими видами свинцево-кислотних акумуляторів.

Чим вигідні акумулятори GEL

Дуже часто використання акумуляторів є без перебільшення, серйозною проблемою, тому що необхідно стежити за загальним станом обладнання і завжди ретельно враховувати експлуатаційні умови.

Чим довше працює стандартний акумулятор, тим частіше він потребує догляду та обслуговування.

Іноді, міняти батарею доводиться набагато раніше, ніж це передбачено в гарантії виробника.

Таку, не найкращу ситуацію змогли свого часу змінити свинцево-кислотні акумулятори GEL.

Вибрати акумулятор GEL необхідно перш за все тому, що він відмінно справляється з циклічним навантаженням, що виникає, і може, при правильному доборі та експлуатації прослужити дійсно стільки, скільки декларує виробник, не вимагаючи від вас додаткових зусиль з обслуговування.

Як працюють акумулятори GEL

В основу роботи цієї акумуляторної батареї було покладено електроліт, до складу якого входить загущений силікогель.

Завдяки цьому поєднанню акумулятор відрізняється високим рівнем вібростійкості і забезпечує збільшення загальної кількості циклів заряду-розряду батареї в порівнянні з аналогічними технологіями.

Гелевий електроліт заповнює весь простір між пластинами цього акумулятора. Рекомбінація газів у гольовому акумуляторі має максимальну ефективність до 97%.

Гель дає можливість набагато ефективніше фіксувати матеріал пластин, знизивши їх знос в режимі глибоких розрядів, і саме тому циклічний ресурс GEL акумуляторів буде в два, а то і втричі вище, ніж у звичайних, і саме тому, такі акумулятори доцільно застосовувати, передусім, у випадках, де застосування, циклічних режимів з глибоким розрядом, особливо затребувані.

У гелевому електроліті, іони завжди мають найгірші показники рухливості через велику щільність середовища, що, безумовно, негативно позначається на динамічних розрядних та зарядних характеристиках акумуляторів.

Більше того, можна спостерігати тимчасовий провал у напрузі за досить різкого збільшення максимальних навантажень. Саме тому потрібно з обережністю застосовувати гелеві акумулятори в системах керування струмом і в пристроях з комутацією швидкозмінних струмів.

Як заряджати GEL акумулятор

Гелеві акумулятори дуже чутливі до якості зарядки, що проводиться, саме тому їх можна застосовувати тільки в тому випадку якщо є можливість підтримувати режим заряду, який не буде вище ніж 14,4 В. Якщо цей показник буде перевищений, то гель в акумуляторі почне танути і не зможе відновиться.

Заряджання акумуляторів гелю завжди обмежується малими струмами, оскільки виникає небезпека спучування гелю через надлишковий газ, меншу рекомбінацію та обмежену теплопровідність.

Акумулятори GEL необхідно заряджати тільки за допомогою спеціалізованих зарядних пристроїв, які здатні забезпечити високу якість напруги, стабільність і мінімум пульсації.

Такі спеціалізовані вимоги, необхідно дотримуватися, щоб уникнути перегріву і перезаряду акумулятора.

Справа в тому, що свинцево-кислотні GEL акумулятори чутливі до навіть короткочасних коротких замикань.

Будь-яке коротке замикання, відразу здатне повністю вивести акумулятор з ладу і відновити його після такої поломки буде неможливо.

Високі вібрації також призводять до розрідження гелю в акумуляторі і його подальшого стікання з пластин.

Як вибрати GEL акумулятор

Вибираючи цей вид акумулятора, необхідно враховувати і той факт, що вони чудово працюють влітку і в теплих приміщеннях. При холоді та низьких температурах гель стає в’язким і може застигнути. Через цю особливість буде втрачено половину заряду.

Герметизовані свинцево-кислотні акумулятори GEL, що не обслуговуються, повністю герметичні і їх можна легко переносити і встановлювати в будь-якому місці. Також, вони відрізняються надійністю, простотою та довговічністю експлуатації.

Герметизовані необслуговувані свинцево-кислотні акумулятори GEL продаємо недорого, ціна зі знижкою, оплата післяплатою та безготівковим розрахунком