Акумуляторні батареї

размещено в: Блог | 0

Акумуляторні батареї свинцево-кислотні сьогодні справедливо вважаються найбільш поширеним хімічним джерелом отримання струму.

Популярність свинцево-кислотної батареї пов’язана насамперед із невеликою вартістю, надійністю та довговічністю при експлуатації.

Принцип роботи акумуляторної батареї

Принцип роботи акумуляторної батареї заснований на проходженні електрохімічної реакції між свинцем і діоксидом свинцю у спеціальній штучно створеній усередині корпусу батареї у сірчанокислотному середовищі.

Популярність і широке застосування акумуляторних батареї, що не обслуговуються, пояснюється універсальністю і можливістю вибрати стартері, тягові, стаціонарні або портативні моделі.

Для правильного вибору найбільш оптимальної моделі свинцево-кислотної акумуляторної батареї, необхідно знати якими бувають акумулятори, і за якими експлуатаційними, технічними та функціональними характеристиками відрізняються.

Стаціонарні акумуляторні батареї

Стаціонарні акумуляторні батареї, найчастіше використовуються у важкій промисловості, а також у медичному та лабораторному обладнанні, як як основне, так і як альтернативне або аварійне джерело отримання струму, що буде особливо актуально при постійних або періодичних перебоях з подачею електроенергії.

Завдяки технічним характеристикам акумулятор може повною мірою забезпечити безперервну подачу електричного струму протягом тривалого періоду часу без проведення додаткової зарядки.

Стартерні акумуляторні батареї

Стартерні акумулятори призначені в першу чергу для енергозабезпечення роботи промислових машин, зокрема двигунів внутрішнього згоряння.

Стартерні батареї можуть бути як повністю герметизованими, необслуговуваними, так і мало обслугованими або обслугованими.

Цей технічний параметр залежить від моделі акумулятора.

Портативні акумуляторні батареї

Портативні акумулятори сьогодні широко застосовуються в системах безперебійного або аварійного промислового освітлення.

Випускаються портативні батареї у вигляді спеціальної зручної моноблочної конструкції, виготовленої з товстої пластмаси та гуми.

Вибираючи найбільш оптимальну портативну кислотно-свинцеву батарею необхідно обов’язково враховувати той факт, що герметизовано, моделі мають ширший за діапазоном інтервал допустимих температурних коливань, при досить низькій ціні порівняно з іншими видами портативних акумуляторів.

Тягові акумуляторні батареї

Тягові акумулятори використовуються для постачання електрики підйомників, електрокарів, а також в електромобілях та іншій техніки, яка працює на електриці.

Тягові батареї витримують дуже тривалу розрядку, а також відрізняються дуже великим робочим ресурсом з майже необмеженою кількістю проведення «заряду-розряду», що проводяться технічним циклом.

Характеристики акумуляторної батареї

Вибираючи акумуляторні батареї необхідно обов’язково враховувати насамперед номінальну ємність, а також необхідну кількість електрики, яку зможе віддати батарея.

Також, для правильного вибору дуже важливо враховувати той факт, що свинцево-кислотна акумуляторна батарея завжди складеться лише з позитивних і негативних електролітів, а також з роздільних ізоляторів, які згідно з технічними параметрами будуть занурені в електроліт.

При повній розрядці акумуляторної батареї відбувається подальше відновлення діоксиду свинцю на приєднаному до негативного полюса електроді, а також до окислення на електроді, що відбувається на приєднаному до плюсового полюса.

При зарядці акумуляторної батареї відбувається дзеркально зворотна реакція. За рахунок такої реакції батарея може працювати досить тривалий та максимально довгий час.

Базові технічні характеристики свинцево-кислотної акумуляторної батареї:

  • Теоретична ємність батареї 133 Вт рік/кг
  • Питома енергоємність 30 Вт рік/кг
  • ЕРС зарядженої акумуляторної батареї від 2,11 до 2,17 В.
  • Діапазон температурного робочого градусів Цельсія

ККД акумуляторної батареї, що не обслуговується, складе від 80 до 90 відсотків.

Основна перевага акумуляторних батареї свинцево-кислотних полягає насамперед у можливості ефективного використання не тільки в промислових, а й у побутових цілях.

Навіть при дуже інтенсивній і постійній експлуатації, акумуляторні батареї, що не обслуговуються, працюють завжди надійно і служать максимально довго, а вартість батареї досить невисока в порівнянні з іншим обладнанням, яке використовується для отримання струму.

Акумулятори, герметизовано свинцево-кислотні батареї для промислових і побутових приладів, що не обслуговуються, продаємо недорого ціна знижена скидка, оплата післяплата та безготівковий розрахунок доставка по Україні